FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja

Posty: 82

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob 14:06, 22 Wrz 2007    Temat postu: Puchar UEFA 07/08

Piłkarze Dyskobolii Grodzisk Wlkp. nie zdołali sprawić niespodzianki w pierwszym spotkaniu I rundy Pucharu UEFA z Crveną Zvezdą Belgrad. Podopieczni Jacka Zielińskiego przegrali u siebie z mistrzem Serbii 0:1.

Gospodarze już w 2. minucie stanęli przed szansą na uzyskanie prowadzenia. Po błędzie Gueye w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Sikora, jednak fatalnie uderzył i Randelović nie miał problemów ze złapaniem piłki. W pierwszych minutach bardzo niepewnie grała defensywa gości, jednak podopieczni Jacka Zielińskiego nie potrafili tego wykorzystać.

W 12. minucie było bardzo groźnie pod bramką polskiego zespołu. Po zagraniu Milijasa, Barcos ograł w polu karnym Mynara, ale następnie uderzył z kilku metrów ponad bramką. Sześć minut później mistrzowie Serbii objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do Basty, który technicznym uderzeniem tuż przy słupku pokonał Przyrowskiego.

Trzy minuty później mogła paść druga bramka dla gości. Tym razem do piłki na szesnastym metrze dopadł Barcos i od razu zdecydował się na strzał. Na szczęście dla gospodarzy futbolówka przeszła obok prawego słupka.

W kolejnych minutach do ataku ruszyli piłkarze Dyskobolii, jednak bardzo dobrze spisywał się bramkarz Crveny Zvezdy. Najpierw świetnie przeniósł piłkę nad poprzeczką po uderzeniu głową Ivanovskiego po rzucie rożnym, a chwilę później pewnie interweniował po strzale Laty zza pola karnego.

W 28. minucie piłkę w polu karnym odzyskał Ivanovski, a następnie od razu uderzył. Na posterunku ponownie był jednak Randelović. Pięć minut później po strzale Sikory z dystansu, bramkarz Crveny Zvezdy odbił piłkę przed siebie, ale bardzo dobrze zaasekurował go kolega z zespołu, który zażegnał niebezpieczeństwo.

W 42. minucie bardzo ładną akcję przeprowadzili gospodarze. Po świetnym dośrodkowaniu z lewego skrzydła, akcję zamykał Piechniak, ale uderzeniem z pierwszej piłki trafił jedynie w boczną siatkę. Tuż przed przerwą szybką kontrę przeprowadziła Crvena Zvezda. Po zagraniu Salasa, Barcos uderzył nad poprzeczką.

Druga połowa mogła się doskonale rozpocząć dla gości, jednak piłka po potężnym strzale Milijasa trafiła w spojenie słupka z poprzeczką bramki strzeżonej przez Przyrowskeigo. W kolejnych minutach nadal stroną przeważającą była Crvena Zvezda, jednak wynik nie ulegał zmianie.

Dyskobolia dopiero w 54. minucie przeprowadziła składną akcję. Sikora zagrał na lewą stronę do Laty, ten dośrodkował na środek pola karnego. Do piłki doszedł Ivanovski, ale piłka po jego strzale głową przeszła obok lewego słupka. Dwie minuty później na indywidualną akcję zdecydował Sikorę, który ograł przed polem karnym jednego z obrońców, a następnie uderzył lewą nogę na bramkę. Piłka jednak ponownie wylądowała w rękach dobrze dysponowanego Randelovicia.

W kolejnych minutach kibice nie oglądali zbyt ciekawego widowiska. Goście zadowoleni z prowadzenia cofnęli się na własną połowę i czekali na okazje do wyprowadzania kontrataków. Natomiast drużyna Dyskobolii miała bardzo duże kłopoty z przedostaniem się w pole karne Crveny Zvezdy.

Na groźniejszą sytuację trzeba było poczekać do 72. minuty. Wówczas po bardzo ładnym podaniu Mynara do piłki w polu karnym doszedł Sikora. Napastnik Dyskobolii od razu zdecydował się na strzał, ale ponownie na przeszkodzie stanął mu bramkarz serbskiego zespołu.

W 85. minucie Telichowski ofiarne walczył o piłkę i spod linii końcowej zdołał zagrać do nadbiegającego Sikorę. Uderzenie napastnika gospodarzy z pięciu metrów zostało jednak zablokowane przez obrońcę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką Dyskobolii 0:1.

Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Crvena Zvezda Belgrad 0:1 (0:1)
0:1 Basta 18 min.

Żółte kartki: Piechniak - Da Silva
Sędzia: Levan Paniaszwili (Gruzja)

Dyskobolia: Przyrowski - Sokołowski, Mynar, Jodłowiec, Telichowski - Piechniak, Majewski (63 Muszalik), Kozioł, Lato (78 Babnić) - Ivanovski (67 Rocki), Sikora

Crvena Zvezda: Randelović - Bronowicki, Gueye, Tutoric, Andelković (90+1 Bogdanovic) - Basta, Da Silva, Castillo, Milijas - Barcos (75 F. Dordević), Salas (46 Bajalica)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kowal13.fora.pl Strona Główna -> Puchar UEFA Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)